Blauw en andere kleuren
Cultuurverschillen in communicatie tussen politie en allochtonen Frank Leenders Barbara Wesselingh
Categorie: | Transculturele drugsproblematiek |
Bestandsgrootte: | |
Bestandstype: | |
Aanmaakdatum: | 04-11-2021 |
Datum laatste update: | 04-11-2021 |
Gerelateerde documenten

Franz Trautmann, Richard Braam, Bob Keizer, Mario Lap
2011

Een inventariserend en explorerend onderzoek naar de praktijk en de mogelijkheden van het gebruik wintigeneeswijzen in de verslavingszorg.
© 2001. Utrecht: Centrum voor Verslavingsonderzoek, Stichting WGU

Inventarisatie van de aard en omvang van de verslavingsproblematiek onder allochtonen in Nederland en over de werkwijzen en knelpunten in de zorg voor allochtone verslaafden
met medewerking van:
drs. E. Böhm en F.R.J. Leenders
© 1998. Centrum voor Verslavingsonderzoek, FSW, Universiteit Utrecht Boekverzorging: AV-Media FSW Universiteit Utrecht

’Rapid Assessment and Response’ (RAR) on Problematic Substance Use among Refugees, Asylum Seekers and Illegal Immigrants Richard Braam Hans Verbraeck Franz Trautmann

De redenen voor nieuwe groepen migranten en asielzoekers om alcohol en drugs te gebruiken zijn legio, maar de gemeenschappelijke noemer is de tijd doden: “killing time”. Niet alleen de tijd doden om de verveling te bestrijden, het lange wachten en de onzekerheid over procedures en de onzekerheid van het illegale bestaan, maar ook de verleden tijd, de heimwee en de trauma’s.
In dit artikel wordt kort iets verteld over het gebruik van middelen door Somaliërs, Afghanen, Iraniërs, en Angolese jongeren en de mogelijkheden voor preventie.

An exploration of drug use and HIV risks among the Roma of Central and Eastern Europe